Talya Prodüksiyon, deneyimli televizyoncular Dilek Dağcıoğlu ve Ebru Kip tarafından kurulmuştur.

DİLEK DAĞCIOĞLU

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunudur. 1993 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Kanal D’de çalışmaya başlar. Yine Kanal D’de sırasıyla yapımcılık, yönetmenlik, program müdürlüğü ve program direktörlüğü görevlerini 23 yıl boyunca sürdürmüştür. Bu dönem zarfında da sayısız projenin sorumluluğunu almıştır.
Kanal D’den ayrıldıktan sonra Talya Prodüksiyonu Ebru Kip ile kurar.

dilek@talyaproduksiyon.com

Dilek Dağcıoğlu

EBRU KİP

Ilk okulu İngiltere’de Latchmere Junior School’da okuyan Kip, ortaokul ve liseyi İstanbul’da Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde okur. Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra BBC International’da staj yapıp, sonrsında da TGRT ve Kanal D’de televizyonculuk kariyerine başlar. Yapım yardımcısı olarak başladığı kariyerine yıllar sonra yapımcı olarak devam eden Kip, 1998 yılından günümüze kadar pek çok önemli ve ses getiren programların yapımcılığını üstlenir. Med Yapım, Artı Film, Tv 8 ve Karga Film’de de yapımcılık yapar ve sonrasında uzun yıllar birlikte çalıştığı Dilek Dağcıoğlu ile Talya Prodüksiyon’u kurar.

ebru@talyaproduksiyon.com

Talya Prodüksiyon; tv programları, dizi, film ve reklam filmleri çekim ve yapım aşamasında hizmet verip, kendi formatlarını da yurt içi ve yurt dışı pazarlama konusunda hizmet vermektedir.